Jak dělat křesťanský crowdfunding

V F-nadaci jsme od září 2019 do dubna 2020 spolupracovali s několika křesťanskými organizacemi na přípravě a realizaci jejich crowdfundingových kampaní. V následujících lekcích budeme sdílet poznatky, které jsme během tohoto období získali. 

Do výběrového řízení projektu Nehemiáš, který měl za cíl rozjezd křesťanských crowdfundingových kampaní, bylo přihlášeno celkem 38 projektů. V F-nadaci jsme vybrali čtyři z nich. S jejich zakladateli jsme chtěli spolupracovat z několika důvodů:

  1. projekt byl něčím unikátní,
  2. organizace měla tým, se kterým zakladatel mohl pracovat
  3. organizace měla již vytvořenou základnu fanoušků a vlastních dárců

křesťanský crowdfunding s Ambassadors FC Praha křesťanský crowdfunding s Hope4kids

Úspěšně jsme však dokončili pouze dvě kampaně se vzdělávací organizací Hope4Kids, která zaměstnává křesťanské lektory a je tvůrcem Etických dílen® a křesťanským fotbalovým klubem Ambassadors FC Praha, který přetváří fotbalové prostředí, díky předávání evangelia 165 hráčům svého klubu.

Obě kampaně, které jsme nakonec realizovali, přesáhly částku peněz, kterou bylo cílem vybrat. Jejich kampaně můžete nalézt v sekci dokončené kampaně.

Zbývající dva vybrané projekty si bohužel nemohly dovolit kampaň připravovat. Proto Vám chceme doporučit, abyste zvážili své síly. Crowdfunding je super, ale není pro každého.

Zvažte, zda crowdfunding realizovat

Na následujících stránkách se dozvíte hlavní informace, které Vám pomohou se rozhodnout, zda pro Vás crowdfunding má nyní smysl a dáte mu zelenou či nikoli.

V případě, že se rozhodnete, že kampaň zrealizovat chcete, můžete se inspirovat námi připraveným kurzem. První část lekcí je o přípravě projektu (více jak 80% práce), kterou je třeba brát velmi vážně a zároveň se přitom umět bavit. V druhé části kurzu se budete učit, jak šířit všude možně svůj projekt, aby ho lidé mohli finančně i jinak podpořit a jak pracovat, jakmile bude kampaň běžet a vy se budete snažit nahnat zlaťáky do hrnce. A úplně nakonec pochopíte, velmi zvláštní věc o celé kampani a crowdfundingu. Ale to je tajemství, které zde na začátku nebudeme odhalovat a čeká Vás až na konci kurzu.

Přejeme Vám, aby kurz, a návody v něm obsažené, Vám pomohly realizovat Váš vlastní crowdfunding.

F-nadace-cerne_RGB

© 2020 F-NADACE ve spolupráci s David Dobrovolný,
všechna práva vyhrazena